Posiadanie dużej ilości miejsca w łazience może również stwarzać problem z wyborem kabiny. Chcesz aby była duża, wygodna i praktyczna a jednocześnie w prawie każdym sklepie napotykasz na kabiny do małych łazienek, niewielkich wymiarów,

które z pewnością optycznie zginą przestrzeni, którą posiadasz. Jeśli zastanawiasz się, jaka kabina będzie odpowiednia do łazienki dużych rozmiarów czytaj dalej. Postaramy się pokazać Ci różne opcje zaaranżowania przestrzeni kąpielowej w dużej łazience.

BK251G10 m

 

 

 Oczywiście w dużej łazience możesz umieścić dowolną z kabin standardowych 80 x 80 cm czy 90 x 90 cm, kwadratową lub półokrągłą, klasyczną lub nowoczesną. Ale co dalej? Na  jakie modele kabin może sobie pozwolić tylko posiadacz dużej łazienki lub pokoju kąpielowego?

 Wśród dużych kabin należy przede wszystkim wyróżnić kabiny otwarte i zamknięte. Otwarte kabiny EASY IN nie posiadają klasycznego wejścia (drzwi) a jedynie wydzielają  pewną przestrzeń kąpielową. Kabina tego typu jest niezwykle wygodna, a do tego bardzo efektowna i nowoczesna.

 

 

 

BK254_mAby ją zainstalować należy odpowiednio przygotować podłoże, gdyż są one zazwyczaj instalowane bez brodzika, bezpośrednio na kaflach podłogowych. Dlatego też przestrzeń prysznicową należy wyposażyć w odpowiedni spadek oraz prawidłowo zainstalowany odpływ liniowy. Na rynku jest obecnie dostępnych bardzo dużo rodzajów odpływów, zdecydowanie najbardziej popularne z nich to te, które można uzupełnić wycinkiem własnego kafla podłogowego, dzięki czemu stają się praktycznie niewidoczne przy niezmienionej funkcjonalności. Rozwiązaniem zyskującym na popularności stają się również ścienne odpływy liniowe.

Niektóre modele kabiny EASY IN mogą być instalowane jedynie na w spornikach do ściany, z wejściem z obu stron (kabiny przyścienne), inne w narożniku pomieszczenia, z profilem przyściennym przymocowanym do jednej ze ścian ( kabiny narożne). Możesz również wybierać z szerokiej gamy rozmiarów i modeli – największe z nich mają nawet 140 cm szerokości.

 

 

Zamknięte kabiny dużych rozmiarów to również niesamowita wygoda użytkowania. Dodatkowym atutem dużych kabin tego typu marki Sea-Horse jest łatwy montaż na dedykowanym brodziku oraz, w większości przypadków, dołączony zestaw półek szklanych zdecydowanie ułatwiających przechowywanie kosmetyków pod prysznicem. Bardzo efektownie wyglądające duże kabiny mają zazwyczaj wymiar ok. 120 x 85 cm, co daje nam powierzchnię prysznicową większą nawet o 40% od standardowej (80 x 80 cm).

KABINA KLIO, GRAFITOWA

KABINA KLIO, GRAFITOWA

 

Duża łazienka ma także ten atut, że jeśli jej właściciele nie mogą zdecydować się na to, czy wolą wannę czy prysznic zazwyczaj istnieje możliwość zainstalowania obu tych rozwiązań.

Jeśli jesteś jednym ze szczęśliwców posiadających dużą łazienkę – zazdrościmy, gratulujemy i mamy nadzieję, że chociaż troszkę pomogliśmy tym wpisem. Poniżej znajdziesz linki, pod którymi możesz zapoznać się z kabinami, o których właśnie przeczytałeś:

kabiny EASY IN

zamknięte kabiny dużych rozmiarów