Kupując kabinę prysznicową należy pamiętać, w jak trudnych warunkach będzie ona użytkowana (wilgoć, twarda woda, kamień, osad z kosmetyków), jak ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny w łazience dla Twojego zdrowia, oraz o estetycznych walorach czystego i zadbanego wnętrza.

 

Nie każdy jednak wie, że przyszłą pracę nad nieustannym utrzymaniem łazienki w czystości można sobie ułatwić w prosty sposób. Należy jedynie podczas zakupu kabiny upewnić się, że jest ona wyposażona w powłokę hydrofobową, odpychającą cząsteczki wody, dzięki czemu szybciej spływają i nie osadzają się na powierzchni aby po wyschnięciu zostawić osad z kamienia na szkle kabiny.

Powłoka CleanGLASS to nowoczesna powłoka hydrofobowa, dzięki której twoja kabina pozostanie dłużej czysta i higieniczna. Pomysł na nią został zaczerpnięty z natury Stworzono ją naśladując efekt lotosu czyli to, w jaki sposób krople wody spływają po liściach tej rośliny, niczym łańcuchy perełek.

lotosPowłoka CleanGLASS – jak to działa?

Tafla szkła oglądana pod mikroskopem nie jest powierzchnią gładką. Powierzchnia szkła kwarcowego posiada mikropory, na których zatrzymuje i osadza się woda i zanieczyszczenia. To w tych właśnie miejscach po jej wyschnięciu pojawia się osad z kamienia powodujący jeszcze większą chropowatość powierzchni i osadzanie się większej ilości zanieczyszczeń. Hydrofobowa powłoka CleanGLASS w pewnym sensie odpycha wodę – „stapia się” ze szkłem wypełniając nierówności i tworząc niemal idealnie gładki film na jego powierzchni. To dzięki niej woda zbiera się na powierzchni tworząc większe krople i spływając dużo szybciej, w znacznej mierze ograniczając kontakt ze szklaną powierzchnią a co za tym idzie osadzanie kamienia oraz zanieczyszczeń.

Kolejnym, niezmiernie ważny aspektem kabin, który ma ogromny wpływ na łatwość utrzymania jej w czystości beż większego wysiłku jest budowa – proste i duże powierzchnie szła z jakże modnym, minimalistycznym wykończeniem w postaci jedynie profili i uchwytów to Twoja droga do czystej i higienicznej łazienki. Pomyśl tylko jak łatwo i prosto jest wyczyścić dużą taflę szkła jedynie z jednym, prostym profilem przyściennym.

KABINA EASY IN NAROŻNA ZE ŚCIANKĄ STAŁĄ

KABINA EASY IN NAROŻNA ZE ŚCIANKĄ STAŁĄ

Serie kabin FRESH LINE (bezprofilowe) oraz EASY IN (typ walk in) marki Sea-Horse zostały właśnie wzbogacone o modele z powłoką CleanGLASS. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku odnotowane przez markę. Szeroko widoczny trend minimalistyczny oraz bardzo szybkie tempo życia i dążenie do znacznych ułatwień m.in. w utrzymaniu odpowiedniej higieny, przy jednoczesnych bardzo wysokich wymaganiach dotyczących czystości to główne powody rosnącej popularności kabin z serii FRESH LINE i EASY IN. Dodatkowym atutem jest to, że kabiny marki Sea-Horse możesz nabyć w bardzo rozsądnych cenach dzięki czemu praktycznie każdy może stać się ich posiadaczem.

Sprawdź koniecznie szeroką ofertę tego rodzaju kabin TUTAJ  i odkryj tu swoją kabinę prysznicową.