Rozmowa z panią Magdaleną Milejską ze studia Odwzorowanie. Jest nam niezmiernie miło, że pani Magdalena w jednym ze swoich projektów zastosowała kabinę Sea-Horse BK253, Obalamy stereotypy o tym, że otwarte kabiny prysznicowe znajdują zastosowanie tylko w dużych łazienkach.

Lis6C6z2L9k2LH3a4DSCF8204

Sea-Horse: Pani Magdaleno, myślę, że można śmiało powiedzieć, że Odwzorowanie to dużo więcej niż studio projektowe – to świetny projekt sam w sobie! Proszę opowiedzieć trochę więcej o koncepcie, misji i kierunkach działania studia. 

p. Magdalena Milejska: Odwzorowanie to nie tylko studio projektowe, ale i showroom przedmiotów reprezentujących wyjątkowy design lat 50.–70 wyselekcjonowanych z aukcji internetowych. Projekt powstał z potrzeby – Internet pełen jest takich skarbów, jednak szukanie ich wymaga czasu i determinacji, stąd pomysł na stworzenie showroomu, w którym wszystkie te rzeczy znajdowałyby się w jednym miejscu. Często wizyty w Sztokholmie pozwoliły mi zauważyć, że klucz do skandynawskiego designu tkwi właśnie w projektach sprzed 50 lat., a wzornictwo z połowy wieku, zarówno oryginały sprzed lat, jak i wznawiane kolekcje,  dodaje wnętrzu charakteru i autentyczności, dlatego tak często wykorzystuję je w moich projektach.

S-H: Czy Odwzorowanie to tylko Pani czy więcej młodych, zdolnych ludzi z wyobraźnią?

MM: Pod szyldem Odwzorowania działam sama, jednak w zależności od zakresu projektu współpracuję z osobami o odpowiednich kompetencjach. Przywiązuję również dużą wagę do detali składających się na samą markę, jak na przykład wygląd strony czy sesje zdjęciowe, więc i tu współpracuję z ludźmi, których umiejętności cenię.

S-H: Dla kogo i gdzie głównie Pani tworzy?

MM: Kiedy ruszyła platforma Odwzorowanie, zaczęli zgłaszać się do mnie klienci, którzy dość mieli wnętrz projektowanych od linijki, a mieli ochotę zamieszkać w autentycznej, żyjącej razem z nimi przestrzeni. Moi klienci to często ludzie reprezentujący branże kreatywne, związani z nowymi mediami, ale przede wszystkim niezależnie od profesji to osoby o otwartych głowach, które mają odwagę urządzić mieszkanie z charakterem. Nie oznacza to wielkich budżetów, wręcz przeciwnie, czasem ograniczenia bardzo pobudzają kreatywność. (śmiech) Pracuję w Krakowie (a czasem i w Sztokholmie), więc to mój podstawowy obszar działania. Ostatnio jednak prowadzę więcej projektów w Warszawie, co przy dostępnych dzisiaj narzędziach komunikacji nie jest problemem.

TnppQwFvWQ3Fh5nfa
S-H: Musimy przyznać, że wnętrza przez Panią/Państwa stworzone (http://odwzorowanie.pl/realizacje ) zdecydowanie mają charakter. Świetny dobór kolorów i zestawienie materiałów sprawia, że obcując z nimi na co dzień  można czerpać z nich radość i spokój. Jak odnajdują się w nich właściciele? 

MM: Tak, jakby mieszkali tam od zawsze! Te wnętrza mają sprawiać wrażenie niezaprojektowanych, dlatego ich mieszkańcy czują się w nich bardzo naturalnie, również dlatego, że wszystkie elementy, te odważne i te z charakterem, zostały przez nich wybrane. Tak zaprojektowane mieszkanie pobudza też kreatywność i zachęca do działania.

S-H: Pani Magdo, jak wprowadzić marokański styl do historycznego Krakowa? Musimy zgodnie przyznać, że efekt jest zniewalający. 

MM: Początkowo łazienka miała być stonowana, wręcz transparentna, jednak od momentu zobaczenia tych marokańskich wzorów, nie dawały nam one spokoju. Po kliku dniach wątpliwości, finalnie daliśmy ponieść się przeczuciu. A kiedy powiedziało się A, trzeba powiedzieć B: nie było półśrodków, kafle trafiły nie tylko na trzy ściany, ale i na podłogę.  Aby jednak ten efekt nie przytłaczał pozostałe sprzęty, armatura i sanitariaty są utrzymane w minimalistycznym stylu.

S-H: Czujemy się szczególnie związani z tym wnętrzem, gdyż postanowiła Pani zastosować w nim kabinę typu walk in (seria EASY IN) marki Sea-Horse. Na rynku wciąż jeszcze dominuje przekonanie, że kabiny tego typu nie nadają się do mniejszych łazienek. Co Pani o tym sądzi, skąd taki dobór produktu i jak duża było projektowane wnętrze?

MM: Wręcz przeciwnie! Taka kabina to idealnie rozwiązanie do małych wnętrz. Zastosowanie zamkniętej kabiny sprawiłoby, że w tak małej już łazience wydzielilibyśmy kolejne, jeszcze mniejsze “pomieszczenie”. Jeśli natomiast strefa prysznica jest wydzielona od pozostałej części jedynie szybą łazienka wizualnie nie traci tej powierzchni. Łazienka, o której mówimy ma 4m2. Dzięki takiej dyskretnej szybie mogliśmy pozwolić sobie na zastosowanie ciemnych kolorów i intensywnych wzorów – czyli złamaliśmy kolejny stereotyp, bo ponoć małe pomieszczenia powinniśmy powiększać jasnymi kolorami… 🙂

S-H: Musimy przyznać, że efekt finalny jest świetny. Z pewnością właściciel jest zadowolony z maksymalnej funkcjonalności tej niewielkiej powierzchni. Pani Magdo, bardzo dziękujemy za tą krótką rozmowę i z niecierpliwością czekamy na kolejne realizacje! Życzymy powodzenia!

KABINA EASY IN NAROŻNA ZE ŚCIANKĄ STAŁĄ

KABINA EASY IN NAROŻNA ZE ŚCIANKĄ STAŁĄ

http://www.odwzorowanie.pl

więcej o projekcie: http://www.urzadzamy.pl/lazienka/plytki-do-lazienki-meble-do-lazienki-ceramika/mala-lazienka-mocne-wzory-i-kolor-szary-zlagodzone-biala-ceramika,73_14616.html

Projekt został także doceniony i pojawił się w magazynie M jak mieszkanie (02/2016)

 

Processed with VSCOcam with j1 presetSPoTC6eJuZsvmfjpa MntQdL5Suy8h8HrRs JGgxwesKMjeRRhhA5 Bo2dc39A6tveBjyfi